Recepty na jídla vhodná pro celiaky

Takové to silvestrovské zobání
30. 12. 2021 | Radka | Recepty

Takové to silvestrovské zobání

Také patříte mezi tzv. uzobávače? Tedy máte rádi dobroty na stole, které si můžete při povídání s přáteli nebo u televize zobnout? Pak jste na správné adrese. Tento článek je určen právě vám. A protože i já patřím do tohoto „gangu“, poradím vám, jak si rychle připravit něco dobrého a bezlepkového na zub. Podělím se i o nápady, co koupit, aby malá jídla nebyla pořád dokola nuda. A to nejen o silvestrovském večeru.

Čti více
Recept na ořechové stromečky bez lepku
22. 12. 2021 | Kač | Recepty

Recept na ořechové stromečky bez lepku

Vánoce jsou skoro tady, takže nastal nejvyšší čas připravit si nějaké to cukroví. Abyste si mohli svátky patřičně užít i v kůži celiaka, přináším vám recept na ořechové stromečky bez lepku. Na přípravě tohoto cukroví není nic složitého, takže jej zvládnete, i pokud jste v kuchyni úplný začátečník. Věřte, že i s bezlepkovou dietou si může pochutnat na cukroví.

Čti více
Tradiční vánoční rohlíčky s krémem
20. 12. 2021 | Radka | Recepty

Tradiční vánoční rohlíčky s krémem

V naší rodině nepatříme k milovníkům tzv. „suchého vánočního cukroví“, tedy např. slepeného lineckého s otvorem uvnitř a bez polevy nebo pracen obalených jen v cukru. Naopak, čím více krému a polevy, tím lépe ??. Proto je i tento můj recept z krémovějšího ranku. Ořechové rohlíčky dělala už naše babička. A všichni je milovali, protože byly vláčné, poctivě naplněné a polité hořkou čokoládou.

Čti více
Připravte dětem bezlepkovou mikulášskou nadílku
06. 12. 2021 | Kač | Recepty

Připravte dětem bezlepkovou mikulášskou nadílku

Nedílnou součástí adventního období je bezpochyby i mikulášská nadílka. Jestliže si marně lámete hlavu nad tím, jak svého malého celiaka potěšit, jste na správné adrese. V dnešním článku se spolu zaměříme na to, jak připravit nadílku i v bezlepkové podobě, aby se vaše dítko necítilo o nic ochuzené. Věřte, že i s bezlepkovou dietou mohou děti prožít toho pravého Mikuláše.

Čti více
Bezlepkový perník s jablky
26. 11. 2021 | Recepty

Bezlepkový perník s jablky

Jestli je pro barevné podzimní měsíce něco opravdu typické, jsou to bezpochyby voňavá chutná jablka. V ideálním případě ještě taková, která jsou natrhaná ze zahrádky, protože ta jsou naprosto bezkonkurenční. Jestliže se vám těchto plodů letos urodilo tolik, že už nevíte, co s nimi, mám pro vás super tip na vynikající dezert. V článku naleznete recept na jednoduchý bezlepkový perník obohacený právě o šťavnatá jablíčka.

Čti více