Recepty na jídla vhodná pro celiaky

Upečte si broskvový koláč bez lepku
10. 08. 2022 | Kač | Blog

Upečte si broskvový koláč bez lepku

Máme tady srpen a s ním i sezónu broskví. Pokud už nevíte, jak tyto sladké šťavnaté plody zužitkovat, mám pro vás recept na vynikající koláč na způsob klasického amerického pie. Příprava je sice časově náročnější, avšak výsledek za to rozhodně stojí! Vyzkoušejte a přesvědčte se sami.

Čti více
Upečte si jahodové muffiny bez lepku
21. 06. 2022 | Kač | Blog

Upečte si jahodové muffiny bez lepku

Konečně jsme se dočkali teplého počasí a spolu s ním i sezóny jahod. Pokud se vám těchto sladkých červených plodů letos urodilo opravdu hodně a už nevíte, co s nimi, vyzkoušejte tento nadýchaný moučník. Příprava je velice rychlá a jednoduchá, takže ji zvládnou i ti méně zkušení. Tyto bezlepkové muffiny jsou super svačinka na výlet i dezert jen tak ke kávě.

Čti více
V hlavní roli bezlepkové sušenky! Tipy na dobroty z křupavých cukrovinek
06. 05. 2022 | Blog

V hlavní roli bezlepkové sušenky! Tipy na dobroty z křupavých cukrovinek

Trendy v pečení a cukrařině se neustále mění. Jednu dobu vyrábíte raw cukroví, jindy zas poléváte dorty polevou mirror glaze. Neustále se však po celou dobu vracíme k jednomu, a to sušenkám. Klasicky se využívají jako základ pro cheesecake, kdy je rozmačkáme a spojíme s rozpuštěným máslem. Můžete je však zakomponovat i do klasických dezertů, které originálně sušenky nezahrnují. Dodají jim nový chuťový rozměr! Koukněte do článku, kde vám přinášíme sušenkové varianty brownies nebo vanilkového zmrzlinového koktjelu.

Čti více
Teplé snídaně bez lepku
21. 02. 2022 | Blog

Teplé snídaně bez lepku

Snídaně je ne nadarmo považována jako základ dne. Jak si ale správně v mrazivých měsících zvolit první jídlo, které vás zahřeje? Zkuste vajíčka, o víkendech časově náročnější lívance nebo palačinky a ve dnech kdy spěcháte, vás prohřejí teplé kaše. Studené jogurty a smoothie odložte na léto.

Čti více
Takové to silvestrovské zobání
30. 12. 2021 | Radka | Recepty

Takové to silvestrovské zobání

Také patříte mezi tzv. uzobávače? Tedy máte rádi dobroty na stole, které si můžete při povídání s přáteli nebo u televize zobnout? Pak jste na správné adrese. Tento článek je určen právě vám. A protože i já patřím do tohoto „gangu“, poradím vám, jak si rychle připravit něco dobrého a bezlepkového na zub. Podělím se i o nápady, co koupit, aby malá jídla nebyla pořád dokola nuda. A to nejen o silvestrovském večeru.

Čti více