Recepty na jídla vhodná pro celiaky

V hlavní roli bezlepkové sušenky! Tipy na dobroty z křupavých cukrovinek
06. 05. 2022 | Blog

V hlavní roli bezlepkové sušenky! Tipy na dobroty z křupavých cukrovinek

Trendy v pečení a cukrařině se neustále mění. Jednu dobu vyrábíte raw cukroví, jindy zas poléváte dorty polevou mirror glaze. Neustále se však po celou dobu vracíme k jednomu, a to sušenkám. Klasicky se využívají jako základ pro cheesecake, kdy je rozmačkáme a spojíme s rozpuštěným máslem. Můžete je však zakomponovat i do klasických dezertů, které originálně sušenky nezahrnují. Dodají jim nový chuťový rozměr! Koukněte do článku, kde vám přinášíme sušenkové varianty brownies nebo vanilkového zmrzlinového koktjelu.

Čti více
Teplé snídaně bez lepku
21. 02. 2022 | Blog

Teplé snídaně bez lepku

Snídaně je ne nadarmo považována jako základ dne. Jak si ale správně v mrazivých měsících zvolit první jídlo, které vás zahřeje? Zkuste vajíčka, o víkendech časově náročnější lívance nebo palačinky a ve dnech kdy spěcháte, vás prohřejí teplé kaše. Studené jogurty a smoothie odložte na léto.

Čti více
Takové to silvestrovské zobání
30. 12. 2021 | Radka | Recepty

Takové to silvestrovské zobání

Také patříte mezi tzv. uzobávače? Tedy máte rádi dobroty na stole, které si můžete při povídání s přáteli nebo u televize zobnout? Pak jste na správné adrese. Tento článek je určen právě vám. A protože i já patřím do tohoto „gangu“, poradím vám, jak si rychle připravit něco dobrého a bezlepkového na zub. Podělím se i o nápady, co koupit, aby malá jídla nebyla pořád dokola nuda. A to nejen o silvestrovském večeru.

Čti více
Recept na ořechové stromečky bez lepku
22. 12. 2021 | Kač | Recepty

Recept na ořechové stromečky bez lepku

Vánoce jsou skoro tady, takže nastal nejvyšší čas připravit si nějaké to cukroví. Abyste si mohli svátky patřičně užít i v kůži celiaka, přináším vám recept na ořechové stromečky bez lepku. Na přípravě tohoto cukroví není nic složitého, takže jej zvládnete, i pokud jste v kuchyni úplný začátečník. Věřte, že i s bezlepkovou dietou si může pochutnat na cukroví.

Čti více
Tradiční vánoční rohlíčky s krémem
20. 12. 2021 | Radka | Recepty

Tradiční vánoční rohlíčky s krémem

V naší rodině nepatříme k milovníkům tzv. „suchého vánočního cukroví“, tedy např. slepeného lineckého s otvorem uvnitř a bez polevy nebo pracen obalených jen v cukru. Naopak, čím více krému a polevy, tím lépe ??. Proto je i tento můj recept z krémovějšího ranku. Ořechové rohlíčky dělala už naše babička. A všichni je milovali, protože byly vláčné, poctivě naplněné a polité hořkou čokoládou.

Čti více