Lifestyle

Indická kuchyně bez lepku
24. 03. 2022 | Blog

Indická kuchyně bez lepku

Vybrat restauraci, ve které nejen vaří bez lepku, ale také mají oddělená místa pro přípravu bezlepkových jídel, není vždy snadné. Pokud si však chcete vyrazit na příjemnou večeři s přáteli a nemít obavy z různých možných nástrah lepku, zvolte indickou kuchyni! Kořeněná jídla vás zahřejí a některé ostré pokrmy posílí vaše zdraví. Ale nejdůležitější je, že indická jídla jsou přirozeně bezlepková.

Čti více
Čokoláda a bezlepková dieta
14. 03. 2022 | Kač | Blog

Čokoláda a bezlepková dieta

Když vám lékař diagnostikuje celiakii, zpravidla se vám v hlavě vynoří nespočet otázek týkající se toho, co asi můžete nadále normálně jíst a co nikoliv. Není se čemu divit! Vždyť se jedná o něco, co vám změní od základu stravovací návyky. Jestliže patříte mezi milovníky čokolády, zajisté pomyslíte i na to, zda si tuto dobrotu můžete dopřávat i nadále či ne. A právě to je téma dnešního článku, tak hurá na to!

Čti více
Jak ušetřit s bezlepkovou dietou
07. 02. 2022 | Kač | Blog

Jak ušetřit s bezlepkovou dietou

Bezlepková strava je poměrně drahá. Není to žádné tajemství, ale fakt, s nímž se potýká prakticky každý celiak. Naštěstí existuje několik chytrých tipů, díky nimž můžete ušetřit nějakou tu korunu a i tak se dosyta najíst. Jistě, ze začátku to možná může vypadat dost složitě, ale uvidíte, že až se do toho dostanete, nebudete už za jídlo platit měsíčně tak vysokou částku.

Čti více
Alkohol a lepek
25. 01. 2022 | Lifestyle

Alkohol a lepek

Volba alkoholického nápoje zpravidla není pro celiaky žádný oříšek. Bez problémů si mohou dát skleničku vína, panáka třtinového rumu nebo připít šampaňským. Nicméně ne všechny druhy alkoholů jsou bezpečné. Pozor je dobré si dát zejména na destiláty s rozmanitými příchutěmi. A co takový svařák? Sice se připravuje z pro celiaky neškodného vína, ale dává se do něj spousta voňavého koření. Koukněte tedy do článku, čeho se při pití vyvarovat, ať si na večírku nelámete hlavu, jaký drink si můžete dát.

Čti více
Zdravé návyky pro zdravá střeva
20. 01. 2022 | Kač | Lifestyle

Zdravé návyky pro zdravá střeva

Máme tady opět začátek roku, s čímž se přirozeně pojí i různá předsevzetí o zdravějším životním stylu, hubnutí a podobně. Pokud jste se i vy rozhodli, že je načase se sebou začít něco dělat a chcete žít trochu zdravěji než doposud, jste na správné adrese. Níže vám přináším čtyři jednoduché návyky, díky nimž bude vaše trávení pracovat o poznání lépe. Příjemným bonusem je, že se to zajisté projeví i na celkové kondici vašeho těla. Takže hurá do toho!

Čti více