Lifestyle

Halloweenská párty bez lepku? Žádný problém
24. 10. 2020 | Kač | Lifestyle

Halloweenská párty bez lepku? Žádný problém

V posledních letech se v našich končinách těší čím dál větší oblibě oslava amerického svátku Halloween. Jestliže jste i vy této tradici propadli a chystáte se letos pořádat tématickou párty, zajisté oceníte tipy na bezlepkové občerstvení. Pusťte se tedy do čtení a nasávejte inspiraci.

Čti více
Vícečetné alergie aneb když jde víc než o lepek
08. 10. 2020 | Radka | Lifestyle

Vícečetné alergie aneb když jde víc než o lepek

Možná se mnou mnozí celiaci nebudou souhlasit, ale myslím, že život s bezlepkovou dietou není zase tak hrozný. Když pominu zdravotní přínosy, pokud se snažíte vybírat přirozené potraviny, je tu ještě jeden aspekt – pořád jde „jen“ o lepek. Existuje ale spousta lidí, kteří kromě lepku musí vyřadit celou další škálu potravin, a to už je pak kumšt se vůbec něčeho najíst. Víte, co jsou vícečetné alergie a jak se s nimi žije?

Čti více
Zdobení dezertů vs. bezlepková dieta
04. 10. 2020 | Kač | Lifestyle

Zdobení dezertů vs. bezlepková dieta

Když už se pustíme do pečení dezertu, většinou chceme, aby nejen dobře chutnal, ale také skvěle vypadal. Samostatnou kapitolou jsou poté různé zákusky či dorty, kde jsou jedlé ozdoby jakousi nezbytností. Dnes se oprostíme od samotné problematiky bezlepkového pečení a místo toho se mrkneme na problematiku zdobení.

Čti více
Jedlé květy jako dekorace i lék na střeva
01. 10. 2020 | Kač | Lifestyle

Jedlé květy jako dekorace i lék na střeva

Ačkoliv se jedná o několik tisíc let starou záležitost, jedlé květy se v poslední době těší čím dál větší popularitě. Není se čemu divit, protože kromě toho, že v pokrmech působí jako zajímavý vizuální prvek, mají mimo jiné i celou řadu kladných vlastností. V dnešním článku se zaměříme na to, jak můžete jedlé kvítky využívat v bezlepkové kuchyni, a na taktéž na jejich blahodárné účinky na trávicí trakt.

Čti více
V hlavní roli kolagen
30. 09. 2020 | Radka | Lifestyle

V hlavní roli kolagen

Když se řekne kolagen, většina žen si pravděpodobně vybaví kosmetické přípravky. Ti aktivnější z nás a sportovci zase péči o klouby a naše babičky kostní vývary. Málokoho ale napadne spojovat kolagen s odpolední svačinkou. Celita se však odvážila a připravila pro své příznivce kolagenový suk s vysokým obsahem proteinů a kakaem. Vše zabalila do praktické malé tyčinky, kterou můžete mít kdykoliv při sobě. Začněme ale od začátku, tedy k čemu je nám kolagen vůbec dobrý a co to vlastně je?

Čti více