Všechno, co potřebujete vědět o celiakii

V hlavní roli bezlepkové sušenky! Tipy na dobroty z křupavých cukrovinek
06. 05. 2022 | Blog

V hlavní roli bezlepkové sušenky! Tipy na dobroty z křupavých cukrovinek

Trendy v pečení a cukrařině se neustále mění. Jednu dobu vyrábíte raw cukroví, jindy zas poléváte dorty polevou mirror glaze. Neustále se však po celou dobu vracíme k jednomu, a to sušenkám. Klasicky se využívají jako základ pro cheesecake, kdy je rozmačkáme a spojíme s rozpuštěným máslem. Můžete je však zakomponovat i do klasických dezertů, které originálně sušenky nezahrnují. Dodají jim nový chuťový rozměr! Koukněte do článku, kde vám přinášíme sušenkové varianty brownies nebo vanilkového zmrzlinového koktjelu.

Čti více
Bezlepkové Velikonoce s Celitou
14. 04. 2022 | Kač | Blog

Bezlepkové Velikonoce s Celitou

Jaro už je venku v plném proudu, a to znamená jen jediné – nastal nejvyšší čas začít s přípravami na oslavu velikonočních svátků. Jelikož chceme, aby si Velikonoce mohli na plno užít i osoby trpící celiakií, máme pro Vás několik super tipů na nějakou tu dobrotu i pro ně. Ať už slavíte Velikonoce ve velkém, anebo se pouze setkáte s pár známými, vyplatí se být připraven.

Čti více
Tipy pro celiaky. Jak si užít svátky jara a nebát se mlsání!
07. 04. 2022 | Blog

Tipy pro celiaky. Jak si užít svátky jara a nebát se mlsání!

Velikonoční svátky jsou nejen obdobím jara, pomlázky, ale také slaných a sladkých dobrot. Tradičně děvčata dávají koledníkům malovaná vajíčka a stoly se prohýbají pod talíři s chlebíčky a zákusky. Pohostit koledníky a rodinu není zpravidla žádný problém, ale co když nemůžou jíst lepek? Mrkněte do článku, kde vám přinášíme tipy na bezpečné velikonoční beránky, pomazánky nebo nádivky pro celiaky.

Čti více
Indická kuchyně bez lepku
24. 03. 2022 | Blog

Indická kuchyně bez lepku

Vybrat restauraci, ve které nejen vaří bez lepku, ale také mají oddělená místa pro přípravu bezlepkových jídel, není vždy snadné. Pokud si však chcete vyrazit na příjemnou večeři s přáteli a nemít obavy z různých možných nástrah lepku, zvolte indickou kuchyni! Kořeněná jídla vás zahřejí a některé ostré pokrmy posílí vaše zdraví. Ale nejdůležitější je, že indická jídla jsou přirozeně bezlepková.

Čti více
Čokoláda a bezlepková dieta
14. 03. 2022 | Kač | Blog

Čokoláda a bezlepková dieta

Když vám lékař diagnostikuje celiakii, zpravidla se vám v hlavě vynoří nespočet otázek týkající se toho, co asi můžete nadále normálně jíst a co nikoliv. Není se čemu divit! Vždyť se jedná o něco, co vám změní od základu stravovací návyky. Jestliže patříte mezi milovníky čokolády, zajisté pomyslíte i na to, zda si tuto dobrotu můžete dopřávat i nadále či ne. A právě to je téma dnešního článku, tak hurá na to!

Čti více