Adventní kalendář plný bezlepkových dobrot

05. 12. 2022

Vánoce jsou pro mnoho z nás jedno z nejkouzelnějších období v roce. Abyste si letos zkrátili čekání na to, až k vám domů zavítá Ježíšek, vyrobte jednoduchý adventní kalendář, který bude plný bezlepkových dobrot. Každý den se tak můžete těšit na nějakou drobnost, která vám zpříjemní adventní čas.

Mnoho výhod

Říkáte si, proč si vyrábět vlastní adventní kalendář, když v obchodech jich naleznete nepřeberné množství? Důvodů je hned několik. V prvé řadě si vyrobíte takový kalendář, který bude na míru šitý přímo pro vás nebo vaše dítko. Budou v něm pouze takové dobroty, co máte nejraději a nestane se, že byste při rozbalování balíčků narazili na méně oblíbenou sladkost. Dalším důvodem je také to, že budete mít stoprocentní jistotu ohledně složení jednotlivých produktů, což je u celiaků obzvlášť velice důležité.

Tip: Mrkněte se na náš e-shop, kde naleznete široký výběr sladkých i slaných dobrot, které jsou stoprocentně vhodné pro každého s bezlepkovou dietou. Na své si zde přijdou jak milovníci klasických čokoládových tyčinek, tak i ti, co preferují zdravou stravu, protože máme na výběr i chutné raw tyčinky.

V neposlední řadě jistě stojí za zmínku i fakt, že samotná výroba a příprava adventního kalendáře se může stát novou vánoční tradicí, kterou si zamilujete. Navíc vlastnoručně vyrobený adventní kalendář jistě zahřeje u srdíčka mnohem více než kousek, který za pár korun pořídíte na nákupu v supermarketu. Pokud jste alespoň trošku tvořivá duše, směle do toho. Výroba je navíc velice jednoduchá a nepotřebujete mít žádné velké zkušenosti s vyráběním různých DIY.

Budete potřebovat:

  • 24 oblíbených bezlepkových dobrot
  • balicí papír
  • nálepky s číslicemi
  • nůžky
  • provázek
  • větev na zavěšení jednotlivých balíčků

Jak na to:

Jako první si připravte vše, co byste do adventního kalendáře chtěli dát – sladké i slané dobroty nebo třeba klidně nějaké drobné hračky, pokud se jedná o kalendář pro děti. Jakmile budete mít všechno rozdělené na 24 hromádek, můžete se pustit do balení jednotlivých balíčků. Jak to bude vypadat, je jen na vás. Dárečky můžete zabalit buď klasicky do ozdobného balicího papíru, anebo klidně popusťte uzdu své fantazii a balíčky nějak originálně ozdobte. Na závěr na každý jeden balíček nalepte nálepku s číslicí tak, abyste měli na každý prosincový den jednu.

Když máte vše zabaleno, je nejvyšší čas jednotlivé balíčky navázat na větev. Za pomocí tenkého provázku připevněte každý jeden balíček. Jestli budou balíčky v řadě vedle sebe přesně podle jednotlivých číslic nebo zda se byste je raději měli navázané nahodile v různých výškách je čistě jen na vás. Hezky vypadají obě varianty. Na závěr už jen větev připevněte pomocí silnějšího provázku na zeď a máte hotovo.

Více variant

Nápad s větví se vám moc nezamlouvá? Nevadí, jednotlivé balíčky můžete navázat třeba na věnec. Zajímavě vypadají jednotlivé balíčky upevněné na různých nástěnných 2D maketách stromku nebo třeba hvězdičky. Jestliže na zeď nic upevňovat nechcete nebo na to třeba nemáte ani místo, další možností je zabalené dárečky umístit do nějaké ozdobné krabičky, přičemž dotyčný si každý den vytáhne jeden balíček.


Autor

Kač

Jsem studentka umění. Kromě tvorby v ateliéru jsem kreativní i v kuchyni, kde vytvářím veganské pokrmy z přirozeně bezlepkových surovin. Od malička mě baví psát a o své zkušenosti a zážitky se ráda dělím se světem. Mou další vášní je filozofie, dějiny výtvarné kultury a cestování.